VITAMIN D Zobraziť väčšie

VITAMIN D3

2457

Nový produkt

VITAMIN D 5000 UI 60 kapsúl 1250% DV. Nedostatok vedie k poruche mineralizácií kostí a vedie k ochoreniu kostí, zmäkčenie, krivica u detí a osteomalácia u dospelých, a možno prispieva k osteoporóze.

Predtým 16.95 € 

V nasledujúcej dodávke

12,95 €

Pridať k obľúbeným

Čo je vitamín D? Vitamín D, kalciferol, je vitamín rozpustný v tukoch. To je známe ako "slnko" vitamín, pretože je vytvorený v telese pôsobením slnečného ultrafialového žiarenia na kožu. Vitamín D je premenený v obličkách na hormón calcitrol, ktorý je vlastne najaktívnejšia forma vitamínu D. Účinky tohto hormónu sú určené pre črevá a kosti.

 Požiadavka na vitamín D sa zvyšuje s vekom, zatiaľ čo schopnosť kože premieňať slnečné žiarenie na vitamín D sa znižuje. Navyše schopnosť obličiek previesť kalcidiolu na jeho aktívnu formu tiež klesá s vekom, zistila sa potreba zvýšenia vitamínu D suplementácia u starších jedincov. Jedna miliarda ľudí na svete má v súčasnej dobe nedostatok Vitamínu D.Čo robí Vitamín D ? Hlavné biologické funkcie vitamínu D je udržiavať normálnu hladinu krvného vápniku a fosforu. Vitamín D pomáha pri vstrebávaní vápnika, a tak prispieva k vytvoreniu a udržaniu silných kostí. To podporuje mineralizáciu kostí v spojení s celým radom ďalších vitamínov, minerálnych látok, a hormónov. Bez vitamínu D, sa kosti môžu stať tenké, krehké, mäkké, alebo deformované. Vitamín D zabraňuje krivici u detí a osteomalácie u dospelých, čo sú ochorenia kostí, ktoré vyústili do vád, ktoré oslabujú kosti.

Kardiovaskulárne: Výskum ukazuje, že vitamín D, môže hrať úlohu v prevencii, alebo  k zvráteniu ischemickej choroby. Nedostatok vitamínu D je spojený so zvýšením vysokého krvného tlaku a kardiovaskulárnych rizík. Keď vedci monitorovali hladiny vitamínu D, krvný tlak a ďalšie kardiovaskulárne rizikové faktory z 1739 ľudí, o priemernom veku 59 rokov po dobu 5 rokov, zistili, že tí ľudia s nízkou úrovňou vitamínu D mali o 62% vyššie riziko kardiovaskulárnych udalosť než tí s normálnou hladinou vitamínu D.

Aké sú príznaky nedostatku vitamínu D?


 Pri použití opaľovacích krémov s ochranným slnečným faktora (SPF) z 8. inhibuje viac ako 95% produkcie vitamínu D v koži. Ak chcete zabrániť nedostatku vitamínu D dermatológovia odporúčajú jeho doplnenie spolu s použitím ochrany proti slnečnému žiareniu.

 Znížená pigmentácia svetlou pleťou jedincov má tendenciu, dostať viac slnečného svetla, ktoré má byť absorbované aj pri vyšších zemepisných šírkach, čím sa znižuje riziko vzniku nedostatku vitamínu D. Avšak, vo vyšších zemepisných šírkach (nad 30 °C) počas zimných mesiacov, sa znížil uhol slnečných lúčov. Znížením denného svetla a ochranného odevu počas chladného počasia, a menej hodín externej činnosť, znižujú absorpciu slnečného svetla a produkciu vitamínu D . Vzhľadom k tomu, melanín funguje ako slnečný blok, predlžuje dobu potrebnú na vytvorenie vitamínu D u tmavej pleti jednotlivca, najmä, môže vyžadovať zvlášť vitamín D, aby sa zabránilo jeho nedostatku vo vyšších zemepisných šírkach.

 Nedostatok vitamínu D môže mať aj dôsledok nedostatočného príjmu spolu s nedostatočnou expozíciou slnečného žiarenia, poruchy, ktoré obmedzujú jeho vstrebávanie, stavy, ktoré poškodzujú konverziu vitamínu D na aktívne metabolity, ako napríklad v pečeni alebo obličkách, alebo zriedkavo aj radom dedičných porúch. Nedostatok vedie k poruche mineralizácií kostí a vedie k ochoreniu kostí zmäkčenie, krivica u detí a osteomalácia u dospelých, a možno prispieva k osteoporóze.


Varovanie:

• Riziko predávkovania nie je k dispozícii s prirodzeným slnečným žiarením, pretože schopnosť pokožky produkovať vitamín D je samo-obmedzená (výrobou kože je myšlienka odrážať dávky vitamínu D, ktorý je pre našu evolúciu optimalizovaný ľudskou biológiou). Naša starostlivosť by mala byť venovaná obmedzeniu perorálneho príjmu pre dojčatá na viac ako 1.000 IU (25 mcg) denne, alebo u dospelých nie viac ako 10000 IU (250 mcg) denne.
• Ak ste tehotná alebo dojčenia konzultujte zdravotnú starostlivosť u praktického lekára pred použitím Vitamíny D.
• Vedľajšie účinky ojedinele hlásené s veľkými dávkami vitamínu D patria poruchy známe ako hyperkalciémia, ktorá spôsobuje usadeniny vápnika v mäkkých tkanivách. Známky poruchy zahrňujú bolesti hlavy, slabosť, nevoľnosť, vracanie, zmätenosť, problémy s obličkami a zápcha. Poraďte sa u praktického lekára, ak spozorujete niektoré z týchto príznakov, pri užívaní vitamínu 

logo Máme za sebou sedem úspešných rokov spolupráce. Na nás sa môžete vždy spoľahnúť.

Denná dávka: 5000iu -1 Softgel

Porcií v balení: 60

Množstvo v jednej porciu:• Vitamín D3 (ako cholekalciferolu) 5000 IU

Ostatné zložky: sójový olej, želatína, rastlinný glycerín, čistená voda.

Alergénne informácie: Obsahuje sójové zložky

Vezmite 1 softgel denne s jedlom.

Všetok tovar posielame na dobierku I. triedou Slovenskou poštou.

 loga platby

Dodanie niektorých druhov tovaru môže trvať dlhšie ako by sme chceli. Obyčajne sa jedná o tovar na objednávku. Môže sa stať že tovar nie je v Európskom sklade, ale je v Amerike. Tento tovar firma Biovea má v ponuke na Internete.

Stane sa nám, že tovar zaplatíme a čakáme na dodávku. Dodávku nám rozdelia na viac častí a postupne ako príde tovar nám ho expedujú.

Toto nevieme ovplyvniť. ( Je tu ponúknutá možnosť prebrať tovar z Ameriky, čo by znamenalo vybaviť colnú deklaráciu tovaru. Tovar by sa potom predražil o vzniknuté náklady. Preto túto možnosť nevyužívame! )

Ďakujeme za pochopenie.

úroveň 
Lucia
2015-08-04

D

Je potrebný pre naše telo. Nemám s ním problém.

Napíšte hodnotenie !

Napíšte hodnotenie

VITAMIN D3

VITAMIN D3

VITAMIN D 5000 UI 60 kapsúl 1250% DV. Nedostatok vedie k poruche mineralizácií kostí a vedie k ochoreniu kostí, zmäkčenie, krivica u detí a osteomalácia u dospelých, a možno prispieva k osteoporóze.

Predtým 16.95 € 

Napíšte hodnotenie

1 iné produkty v danej kategórii